/Files/images/znz/andrvska_zosh_-_stupenv/remesla_rdnogo_sela/1.jpg

Хочеться розповісти про талановиту жінку нашого села Лебедєву Поліну Василівну. Народилася вона у 1940 році на Буковині. З 1969 року проживає в селі Андріївка. Багато років працювала дояркою в колгоспі. Три роки була кореспондентом в Петрово. І все своє життя вона вишивала картини, наволочки на подушки, рушники, скатертини, сорочки.

/Files/images/znz/andrvska_zosh_-_stupenv/remesla_rdnogo_sela/2.jpg

/Files/images/znz/andrvska_zosh_-_stupenv/remesla_rdnogo_sela/3.jpg

/Files/images/znz/andrvska_zosh_-_stupenv/remesla_rdnogo_sela/4.jpg

Багато своїх виробів дарувала рідним, людям, церквам. Цей дар вишивання Поліна Василівна пронесла через все своє життя. Ще маленькою дівчинкою вчителька захопила її до вишивання, показала перші „рисочки”, а далі все сама вчилася, удосконалювала своє вміння.

Коли зайдеш до її хатини, попадеш, ніби у музей. Стіни прикрашені різними картинами – це і „Коні”, „Вовки”, „Квіти”, „Мавка” і багато інших. Різноманітні рушники, дуже оригінальні морські пейзажі на наволочках.

/Files/images/znz/andrvska_zosh_-_stupenv/remesla_rdnogo_sela/5.jpg

/Files/images/znz/andrvska_zosh_-_stupenv/remesla_rdnogo_sela/6.jpg

/Files/images/znz/andrvska_zosh_-_stupenv/remesla_rdnogo_sela/7.jpg

/Files/images/znz/andrvska_zosh_-_stupenv/remesla_rdnogo_sela/8.jpg

Неодноразово її вироби були представлені на різних виставках майстринь. Поліна Василівна за свої вироби отримувала подяки, грамоти, дипломи. І сьогодні продовжує працювати, створює нові шедеври. Жінка виростила і виховала трьох дітей.

Чоловік у Поліни Василівни опанував багато професій, був і столяром, і ковалем, і токарем. Він теж був талановитим умільцем. Із стовбурів ялинок, які викидали після свят за проектом дружини робив хатки, церкви, обійстя. Свої вироби покривав лаком. І по цей день вироби із дерева радують односельчан, прикрашають виставки наших майстрів.

/Files/images/znz/andrvska_zosh_-_stupenv/remesla_rdnogo_sela/9.jpg

/Files/images/znz/andrvska_zosh_-_stupenv/remesla_rdnogo_sela/10.jpg

/Files/images/znz/andrvska_zosh_-_stupenv/remesla_rdnogo_sela/11.jpg

Але доля склалася так, що Поліна Василівна залишилася сама. І тільки в праці, у вишиванні вона знаходить відраду, зміст життя, згадує свої молоді літа.

/Files/images/znz/andrvska_zosh_-_stupenv/remesla_rdnogo_sela/12.jpg

/Files/images/znz/andrvska_zosh_-_stupenv/remesla_rdnogo_sela/13.jpg

/Files/images/znz/andrvska_zosh_-_stupenv/remesla_rdnogo_sela/14.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 33