Традиційно в Бутівському НВК у грудні проводяться різдвяні свята, які починаються з українських вечорниць на Андрія. В народі ще це свято називають Калита.

Свято Андрія є логічним продовженням молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукали собі пару для майбутнього подружнього життя, ворожили в ігровій формі. Дівчата по черзі виставляли в рядок до дверей лівий черевик, першим став на поріг черевик Клімової Віки ( в народі кажуть – переможниця першою вийде заміж). Федоренко Діана гадала на своє майбутнє з судженим. Дуже полюбляють хлопчаки та дівчатка це свято, до якого заздалегідь готують необхідний матеріал та атрибути для проведення ігор та розваг. Увечері на Андрія юнаки та дівчата сходилися, аби кусати калиту – великий корж з пшеничного борошна. Пекли калиту дівчата, причому тісто замішували на медові, аби корж був солодким і його нелегко було вкусити. Зазвичай підвішували калиту за сволока посеред хати. Потім водилося обрати вартового – пана Калитинського,– зазвичай, веселого парубка, на роль якого було вибрано Родіонова Богдана. Він брав у руки забруднений у масну сажу квач, ставав біля калити і запрошував гостя покуштувати. Якщо гість не втримає посмішки, його мажуть сажею. Якщо гість жодного разу не посміхнувся, йому дозволяють вкусити калиту. Втім, наприкінці гри в калиту все одно господиня Клімова Олена та пан Калитинський ділили калиту між усіма хлопцями та дівчатами. Хлопці віддячували дівчатам гостинцями.

Запальними були українські пісні та танці у виконанні учасників дійства: Дмитро Гуцу, Шевченко Катя, Христонько Софія, Лещишин Сергій та Шерех Валентин. В кінці свята всіх запрошували до частування варениками.

Керівник гуртка С.В.Олещенко

/Files/images/znz/butvskiy_nvk/novini_za_2011_rk/ukransk_vechornits/PC120597.JPG

/Files/images/znz/butvskiy_nvk/novini_za_2011_rk/ukransk_vechornits/PC120615.JPG

/Files/images/znz/butvskiy_nvk/novini_za_2011_rk/ukransk_vechornits/PC120637.JPG

/Files/images/znz/butvskiy_nvk/novini_za_2011_rk/ukransk_vechornits/PC190649.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 29