Головківська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Новини за 2013 рік
Роль музеїв у формуванні громадянина
Історична довідка

В 1900 році на території с. Головківки була відкрита церковно-приходська школа, керував якою отець Філарет. В 1909 році – земська школа, яка в 1910 році перейменована на ремеслену школу. В 1912 році в цьому ж приміщенні було засноване земське училище. З 1918 році на території села Головківка почала працювати початкова школа. У 1922 році відкрито хату-читальню. В 1924 році - школу лікнепу, до занять в якій була залучена велика кількість жителів с.Головківки. З 1928 року школа стала семирічною, а з 1936 році – середньою. Перший випуск середньої школи був у 1939 році. У 1968 році побудовано приміщення нової сучасної школи з кабінетною системою, яка працює на даний час. Педагогічний колектив школи – це високоосвічені, кваліфіковані спеціалісти, які сіють вічне добро, ведуть підростаюче покоління по безмежному простору знань

Головківська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Адміністрація школи

Головківська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Куруп Анатолій Дмитрович – директор закладу. На керівній посаді працює з 1989 року. Досвідчений, творчо працюючий керівник. Значну увагу приділяє налагодженню тісної співпраці з батьками, громадськістю села.

Галушка Вікторія Олександрівна – заступник директора з навчально-виховної роботи. Організовує науково-методичну роботу з педагогічними кадрами, надає допомогу вчителям в освоєнні інноваційних технологій, активних форм і методів навчання.

Педагогічні кадри

Кількість педагогічних працівників – 24.

З них:

 • Відмінників освіти України - 2;
 • Старших вчителів - 3;
 • Вчителів-методистів - 2;
 • Спеціалістів вищої категорії - 7;
 • Спеціалістів І категорії - 6;
 • Спеціалістів ІІ категорії - 3;
 • Спеціалістів - 8.
Навчально-методична проблема

Школа працює над науково-методичною проблемою "Громадянська освіта як засіб формування життєвого потенціалу учнів в процесі засвоєння знань”, що дозволяє вчителям більш уважно ставитися до вивчення здібностей, нахилів учнів, залучати їх до конкурсів, олімпіад, оглядів та ін. Такий підхід передбачає використання новітніх педагогічних технологій, інтерактивних методів навчання і створення умов для підвищення мотивації, самовираження, самореалізації учнів, розвитку їхньої обдарованості та високих моральних цінностей.

Школа працює над проблемою комп’ютеризації навчально-виховного процесу впродовж 4 років. В школі обладнаний кабінет для проведення уроків з використанням аудіо-відео техніки. Відкриваються у школі нові, оформлені у сучасному стилі кабінети: української літератури та мови, англійської мови, інформатики, фізики.

Виховна робота

Головківська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Головківська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Виховна робота школи спрямована на реалізацію проблеми «Становлення громадянської особистості у виховному процесі». Головківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів є опорною з народознавства в Олександрійському районі. Учнівський та вчительський колектив беруть активну участь у шкільному та позашкільному житті.

На базі школи створений музейний комплекс:
 • музей історії школи;
 • музей "Українська світлиця";
 • музей Великої Вітчизняної війни.

Учні школи є переможцями районних, обласних та Всеукраїнських конкурсів та акцій: обласного конкурсу школярів «Пушкін і Україна», обласного конкурсу, присвяченого творчості А.Ахматової, Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач - 2009», Всеукраїнського конкурсу «Молодіжна рада в місцевій громаді», фінального етапу Всеукраїнського конкурсу «Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ», обласного етапу конкурсу «Кіровоградщина - скіфська перлина».

Значна увага в закладі приділяється розвитку фізичного здоров’я учнів. На базі школи створено футбольну команду, члени якої стали багаторазовими переможцями обласних та республіканських змагань з футболу.

Головківська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Головківська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Випусник минулих років

За роки існування зі стін Головківської школи вийшло багато видатних осіб, які прославили наш край, українську землю, які є гордістю школи.

 • Кузьменко Анатолій Іванович - генеральний директор ВАТ "УкрАгроКом", почесний житель села Головківка. Його господарство є одним з кращих в україні;
 • Кузьменко Сергій Анатолійович - голова Олександрійської райдержадміністрації;
 • Іщенко Іван Степанович - полковник, військовий журналіст, письменник. Був редактором газети "На бойовому посту". Довгий час перебував у військах Варшавського договору як журналіст;
 • Братченко Іван Григорович - кореспондент газети "Правда України", журналіст. письменник. Автор книг "Ровесники", "Вогонь ведуть "катюші"" та ін.;
 • Школа Микола Іванович - викладач Дніпропетровського гірничого інституту, кандидат фізико-математичних наук;
 • Гура Володимир Аврамович - викладач Санкт-Петербурзького університету, декан кафедри суспільних дисциплін.
Соціальне пантнерство

Педагогічний колектив Головківської ЗОШ І-ІІІ ступенів налагодив тісну співпрацю з ВАТ «УкрАгроКом» (генеральний директор Кузьменко А.І.). Завдяки турботі ВАТ «УкрАгроКом» біля школи побудовано сучасне футбольне поле з штучним покриттям, спортивний комплекс, організовано безкоштовне харчування учнів старших класів, відремонтовано шкільне приміщення, постійно виділяються кошти на оздоровлення дітей.

Кiлькiсть переглядiв: 96