Професійний розвиток директора навчального закладу – це тривалий процес, метою якого є становлення людини – майстра своєї справи, справжнього професіонала, менеджера в освіті. Управління школою – це організація діяльності людей, колективу, які забезпечують успішне функціонування й розвиток школи. Талановитим педагогом та адміністратором з величезним досвідом роботи є директор Користівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені А.П. Гайдара Правий Віктор Павлович.

/Files/images/znz/koristvska_zosh/koristovka191211.jpg

Досвід - не сума знань, умінь, методик і технологій, а складний динамічний процес, який перебуває в постійному розвитку і залежить від комплексу різноманітних чинників, як зовнішніх, так і внутрішніх. Досвід – це швидкість реакції, вміння концентруватися, орієнтуватися в обставинах. Досвід – це чітке розуміння мети роботи, її обсягу, основних параметрів. Досвід - це можливість бути не прогнозованим, максимально контактним, об’єктивним. Досвід, врешті-решт, це можливість, незважаючи на життєві обставини, цікавитися і бути цікавим. Досить важко оцінити власний досвід навіть після багатьох років роботи в школі. Тому для цього просто необхідна думка педагогічної громади, фахівців своєї справи.

Вихід - різноманітні проекти та конкурси. Вони можуть бути зовсім непотрібними пересічній людині, але вкрай необхідні професіоналу. До того ж оцінювати його мають фахівці. Минулого року редакція Всеукраїнської газети «Завуч» оголосила конкурс «Портфоліо школи».

Метою даного конкурсу були:

  • підтримка адміністрації школи, яка ефективно та творчо працює;
  • виявлення, оприлюднення та поширення найкращого педагогічного та управлінського досвіду;
  • створення банку перспективного інноваційного досвіду;
  • підготовка та видання книжки «Портфоліо школи»

Охочих довести свою фаховість виявилося досить багато – близько 200 робіт отримала редакція з 1 листопада 2010 до 31 червня 2011 року, саме стільки тривав конкурс. Широкою виявилася не тільки географія учасників, а й аудиторія. До конкурсу долучилися директори, їхні заступники, учителі, методисти відділів освіти, голови методичних обєднань, викладачі інститутів, ліцеїв, гімназій, колегіумів, педагоги позашкільних навчальних закладів із багатьох регіонів України.

Взяв участь у конкурсі і Правий В.П. Вже неодноразово він був переможцем та лауреатом конкурсів різних рівнів: обласних, Всеукраїнських, міжнародних. І знову – перемога! Віктор Павлович зайняв ІІ місце у номінації «Найкраще портфоліо директора школи» з роботою «Кваліметричний менеджмент в роботі директора школи». І це при тому, що його опонентами були кандидати педагогічних наук та наукові співробітники інститутів післядипломної педагогічної освіти.

6 грудня 2011 року у місті Києві відбулася урочиста церемонія вручення нагород та презентація збірника «Портфоліо школи» видавництва «Шкільний світ». Радо привітала Віктора Павловича головний редактор газети «Завуч» Рожнятовська І.М., яка високо оцінила його досвід роботи. Директори різноманітних навчальних закладів столиці та України активно долучилися до оцінки конкурсних робіт, і визнали напрацювання Віктора Павловича надзвичайно корисними та необхідними в роботі адміністрації школи.

Правий В.П. - сучасний директор, конкурентно здатний, який має чималий запас професійних знань, утілює демократичні методи в процес управління, здійснює систематичний моніторинг навчально-виховного процесу й на цій основі аналізує й робить висновки щодо подальшого розвитку закладу.

Заступник директора
з навчально-виховної роботи___________________________________О. Самокрик

Кiлькiсть переглядiв: 30