У Користівській школі стало доброю традицією весною, до річниці від Дня народження Т. Г. Шевченка, проводити українські вечорниці «Пусти мене, моя мати, на вулицю погуляти», на яких формуються національна свідомість, повага до рідної мови та традицій українського народу.

На цьому святі вчителі та учні в українських національних костюмах. Свято розпочалося зустріччю господинею, вчителем української мови та літератури, Пономаренко М.Л. гостей та учасників свята. Учні: Соколенко В., Чукуленко М., Верещагін О., Сєдак В. привітали віршами жінок зі святом 8 Березня, побажали щастя, здоров’я.

З великим завзяттям та цікавістю старшокласники взяли участь у різних конкурсах. Діти довели, що вони справжні українці – вміють гарно танцювати, співати українських народних пісень, жартувати. Кожним класом було організовано інсценізацію українських традицій. А коли на сцені з’явилися герої відомої п’єси «За двома зайцями» Проня Прокопівна (Пилипенко М.), Голохвастов (Тацький Є.) та батьки Проні (Ліпська О., Устенко О., Вишневська Т., Бердник В.); «Лісова пісня» Л. Українки Мавка (Кришан О.) та Лукаш (Білецький М.). В ході свята пролунало декілька музичних композицій у виконанні учениць 9 класу Оніщенко О., Панченко А. та педагога-організатора Солодкої В.В. Згадали на вечорницях і поширене раніше свято Калити. Калитинський (Репіло О.) припрошував хлопців вкусити калити, а хто не міг, того вимазували сажею.

Своєю майстерністю у приготуванні національних страв показали юні господині 9-11 класів. Вони сервірували столи, різними українськими стравами, але вареники були на кожному столі.

Закінчилось свято. Та ще кілька днів учасники вечорниць жили емоціями, ділилися своїми враженнями.

/Files/images/znz/koristvska_zosh/2012_rk/berezen/pusti_mene/DSC06183.JPG

/Files/images/znz/koristvska_zosh/2012_rk/berezen/pusti_mene/2.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 90