Під такою назвою напередодні свята Пасхи 13 квітня відбувся виховний захід у Пролетарському навчально-виховного комплексі «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад». Розпочалося дійство зі слів ведучих, які націлили дітей на вивчення народних традицій, пов'язаних з найулюбленішим весняним святом усіх християн, бо існує повір'я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом.

/Files/images/znz/proletarskiy_nvk/2012_rk/kvten/velikoden/В 1.JPG

Під час свята школярі дізнавалися про народні традиції та обряди кожного дня напередодні Великодня.

Спочатку Вістунець приніс звістку про Вербну неділю зі словами:

Не я б'ю, верба б'є.
Через тиждень - Великдень
Будь здорова, як вода,
Багата, як земля,
А красива, як весна

Ведучі свята розповіли про традиції Вербної неділі та благословили всіх присутніх освяченими вербними гілочками зі словами:

Водичка, водичка, вмий дитяче личко,
Щоб очі блищали, щоб щічки червоніли,
Щоб кусався зубок та сміявся роток!

Все дійство відбувалося у імпровізованій українській хатині, де учні 9 та 4 класів, перевтілившись у традиційну українську сім’ю, показали сценку як випікали паски.

/Files/images/znz/proletarskiy_nvk/2012_rk/kvten/velikoden/В 2.JPG

/Files/images/znz/proletarskiy_nvk/2012_rk/kvten/velikoden/В 3.JPG

Невіддільним атрибутом Великодня є Писанка. Саме про неї і розповідали вірші вихованці дошкільного навчального закладу. Саме про її барви і символіку повідомили учні школи. Саме про її походження і назву розповіли всім присутнім ведучі заходу.

Традиційним українським звичаєм є гра. Під час свята учні познайомилися із Великодніми іграми «Навбитки» та «Гра в знахідку».

/Files/images/znz/proletarskiy_nvk/2012_rk/kvten/velikoden/В 4.JPG

Учасники свята розповіли про походження Великодня та у віршованій формі переказали біблійну легенду про Воскресіння Христа.

Свято було багате на веснянки, гаївки та інші пісні присвячені Великодню та Писанкарству

/Files/images/znz/proletarskiy_nvk/2012_rk/kvten/velikoden/В 5.JPG

Далі імпровізована українська родина перенесла всіх у Великодній ранок. Після того як сім’я поверталася з церкви додому обов’язково слід було вмитися холодною водою, в яку попередньо клали 3 червоні крашанки. Далі батько обходив тричі святковий стіл, після чого родина сідала розговівлятися.

/Files/images/znz/proletarskiy_nvk/2012_rk/kvten/velikoden/В 6.JPG

/Files/images/znz/proletarskiy_nvk/2012_rk/kvten/velikoden/В 7.JPG

Закінчилося свято сценкою 3 класу, під час якої розповіли про те, що понеділок після Пасхи називають "обливним", бо в цей день за стародавнім звичаєм хлопці обливають дівчат водою, а дівчата дарують їм крашанки.

/Files/images/znz/proletarskiy_nvk/2012_rk/kvten/velikoden/В 8.JPG

Підготувала вчитель початкових класів Остапченко Н. С

Кiлькiсть переглядiв: 27