/Files/images/znz/protopopvska_zosh_-_stupenv/golovna_stornka/Protopopovka1.jpg

/Files/images/znz/protopopvska_zosh_-_stupenv/golovna_stornka/Protopopovka2.jpg

Сайт Протопопівської ЗОШ
Історична довідка

В 1861 році в церковній сторожці було відкрито церковно-парафіяльну школу. У 1899 році в Протопопівці засновано земську школу на 100 учнів. В 1912 році у школі навчалися 104 учні. У період національно-визвольної боротьби українського народу 1917-1921 рр. школу очолювала Волотковська Серафіма Андріївна. У роки Великої Вітчизняної війни школа пережила окупаційний режим 1941-1943 рр. Приміщення уціліло і знову почало виконувати освітянську функцію.

1964-1965 рр. за клопотаннями сільської громади, голови колгоспу «Заповіт Леніна», колишнього фронтовика Олександра Тимофійовича Шульги, були збудовані два одноповерхові шкільні приміщення. В 2005 році протопопівська громада, співпрацюючи з Українським фондом соціальних інвестицій, одноголосно винесла рішення про будівництво теплого переходу між двома навчальними приміщеннями школи, який включає в себе додаткові класи та побутові кімнати. 1 вересня 2008 року оновлена школа радо зустріла дітей – це є своєрідний символ переходу від минулого до сучасного і майбутнього освітянського життя у селі Протопопівка.

Адміністрація школи

/Files/images/znz/protopopvska_zosh_-_stupenv/golovna_stornka/Protopopovka3.jpg

Директор Бєляєва В.В. - вчитель вищої категорії, "старший вчитель"


/Files/images/znz/protopopvska_zosh_-_stupenv/golovna_stornka/Protopopovka4.jpg

Заступник з навчально-виховної роботи Іващенко В.А., вчитель вищої категорії

/Files/images/znz/protopopvska_zosh_-_stupenv/golovna_stornka/Protopopovka5.jpg

Заступник з виховної роботи Тюріна Н.Г. - вчитель І кваліфікаційної категорії
Педагогічні кадри

/Files/images/znz/protopopvska_zosh_-_stupenv/golovna_stornka/Protopopovka6.jpg

В школі працює 21 педагогічний працівник. Знаком «Відмінник освіти України» нагороджено двоє вчителів та двом учителям присвоєно звання «старший вчитель».

Вищу категорію мають 8 педагогів, І категорію – 7, ІІ категорію – 3, спеціалістів – 3 вчителя.

Навчально-методична проблема

Педагогічний колектив працює над єдиною методичною проблемою: «Впровадження інноваційних технологій навчання з елементами екологічного та краєзнавчого виховання».

В 2008-2009 н.р. учні 10-11 класів природничого профілю вивчали нові предмети – власна справа, країнознавство, основи економіки (вчитель – Балацький Л.Ю.). Збільшена кількість годин на природничі дисципліни. В середніх класах відбувається допрофільне навчання – учні готуються до вступу в старші профільні класи. У 8 класі запроваджено поглиблене вивчення гуманітарних предметів (курси «Культура мовлення», «Російська мова», «Вчимося бути громадянином») та у 9 класі поглиблене вивчення природничих дисциплін (курси «Етнічні землі та географія української діаспори», «Уроки стійкого розвитку»).

Інформаційні технології стали невід'ємною частиною підготовки та проведення у школі уроків та позакласних заходів. В комп’ютерному класі школи на кожному робочому місці встановлено біля 30 програмних засобів для підтримки вивчення предметів гуманітарного та природничого циклів. Це дає можливість учителям проводити уроки на сучасному рівні.

З метою впровадження еколого-краєзнавчого виховання, вчителі на уроках вводять елементи екології, народознавства та краєзнавства. Вчитель географії Балацький Л.Ю. веде науково-дослідницьку роботу по вивченню рідного краю, бере участь у обласних та Всеукраїнських семінарах та конференціях вчителів географії. Учні вчителя історії Риженко В.І. є переможцями ІІІ туру Всеукраїнських олімпіад з історії та правознавства, обласного конкурсу «Кращий знавець Конституції України». Учениця вчителя інформатики Іващенко В.А. стала переможницею ІІІ туру Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій.

Виховна робота

Екологічний, родинно-сімейний, художньо-естетичний, туристсько-краєзнавчий, національно-патріотичний, формування здорового способу життя, превентивний – за такими напрямками здійснюється виховна робота в школі. Разом з педагогічним колективом активно працює учнівське самоврядування. Робота гуртків: історико-краєзнавчий «Пошук» (керівник Риженко В.І.), еколого-краєзнавчий (керівник Балацький Л.Ю.), танцювально-хореографічний «Кока-кола» (керівник Альпова Н.А.), спортивний (керівник Сунько О.М.), сприяє всебічному розвитку молодої зміни. Учні школи брали участь в конкурсах і змаганнях «Котигорошко», «Школа безпеки» (м.Кіровоград, ІV місце), «Родзинка» (переможець Клочко Катерина, ІІІ місце), «Авторів-виконавців» (конкурсу Малиш Роман, І місце), «Крок до зірок» (переможець Губенко Анжела, ІІ місце).

/Files/images/znz/protopopvska_zosh_-_stupenv/golovna_stornka/Protopopovka7.jpg

/Files/images/znz/protopopvska_zosh_-_stupenv/golovna_stornka/Protopopovka8.jpg

Осінній КВК:
 • Святий Миколай, до нас завітай!;
 • Новорічна мозаїка;
 • Зустріч випусників;
 • День зустрічі птахів;
 • Щорічні заходи, направлені на упорядкування та озеленення пришкільної території;
 • Участь в акції "Запаліть скорботну свічку";
 • Одвічний біль Афганістану;
 • Калинове свято;
 • Святковий концерт до 8 березня;
 • Мітинг "Подвиг непідвладний часу".

/Files/images/znz/protopopvska_zosh_-_stupenv/golovna_stornka/Protopopovka9.jpg

/Files/images/znz/protopopvska_zosh_-_stupenv/golovna_stornka/Protopopovka10.jpg

Наша гордість і надія
 • Швайка Тарас, лідер учнівського самоврядування, автор проекту "Громадянин";
 • Петренко Максим, призер обласного конкурсу "Через терни до зірок";
 • Шевцова Олена, учасниця обласної олімпіади з географії;
 • Щербакова Оксана, учасниця обласної олімпіади з економіки, переможець обласного конкурсу, присвяченого творчості А. Ахматової;
 • Лук'яненко Юлія, учасниця районного конкурсу ім. Петра Ящика;
 • Щербакова Єлизавета, краща учасниця конкурсу "Колосок";
 • Жмихова Катерина, учасниця обласної олімпіади з біології.
Соціальне партнерство

Колектив школи тісно співпрацює з підприємцями, які надають школі благодійні кошти для проведення позакласних заходів, організації оздоровлення та покращення матеріально-технічної бази школи. Серед них Карпусенко Анатолій Михайлович (ТОВ "Ранкове”), Журавльов Сергій Володимирович (Приватне підприємство агропромислового комплексу "Артем”), Пак Олексій Васильович (ФГ "Віра”), Ахім Дьобріх (ФГ"Неємія”), Бурлаков Юрій Миколайович (ФГ "Пак”), Хованська Ірина Миколаївна (приватний підприємець), Голосенко Валентина Іванівна (приватний підприємець).

Кiлькiсть переглядiв: 69